Кожного року відбувається один з двох варіантів розвитку подій:
– «не вродило» – є попит на продукцію, а відповідно і прийнятна ціна;
– «вродило у всіх» – нема попиту (перенасичення ринку), а відповідно ціна не прийнятна і продукцію важко реалізувати.
Постає завдання отримувати врожай за будь яких обставин!
Існує думка, що вирішальним фактором виступають погодні умови. І з цим важко не погодитьсь. Це важлива складова, але потрібно враховувати всі інші чинники, від яких в повній мірі залежить бажаний результат – врожай!
Як це не дивно, одним із вирішальних заходів в сільському господарстві є якісний посів просапних культур. І це не тільки запланована «норма висіву» на гектар і оптимальні строки, а ще й рівномірна розкладка насіння. Рівномірність висіву мабуть один із значущих факторів отримання врожаю, особливо при несприятливих умовах.
На сьогоднішній день вирішенням питання рівномірного розподілу насіння є використання сучасних систем контролю висіву. Використовувати її необхідно на будь-яких сівалках точного висіву і не важливо стара вона чи нова, тому що кожна сівалка потребує налаштування.
Існує 2 типа систем контролю висіву:
- Примітивна система працює за принципом «сіє чи не сіє» сівалка. Таку систему називають «сигналізацією». Приклади таких систем: Helios – light виробник ТОВ НВФ Monada, Нива, Спутник, Дарина, AVT Agro, Інтрис Трейд і система контролю висіву Топаз для просапних сівалок, деякі штатні системи GASPARDO, John deere, Dickey-John, Kuhn, Kinza.
- Сучасна система відображає всі важливі і можливі показники роботи сівалки.
Розглянемо другий тип на прикладі сучасної системи контролю висіву «RECORD», яка має наступні переваги: